اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار

نمونه اسم های مناسب برای برند

سایت تبلیغاتی ژنوس : انتخاب اسم مناسب برای برند کسب و کار می‌تواند بخشی مهم از موفقیت آن را تضمین کند. نامی نامناسب که مشتریان بالقوه نتوانند ارتباط خوبی با آن برقرار کنند می‌تواند برای یک مجموعه‌ نوپا مشکل‌ ساز شود. خلق یک برند چیزی فراتر از انتخاب یک نام تجاری و طراحی لوگو است؛ برندینگ مانند یک سفر طولانی می‌ماند که برای موفقیت باید وارد مسیری پر پیچ و خم شوید! رعایت اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار و پیدا کردن اسم برندی که مشتریان بتوانند با آن ارتباط خوبی برقرار کنند، جزو اقدامات ضروری این سفر است؛ پس هر اسمی که صرفاً جذاب به نظر می‌رسد، لزوماً نمی‌تواند اسم خوبی برای برندتان باشد؛ در واقع هنگامی که برای کسب و کارتان ثبت تبلیغات نیز انجام دهید، اگر نام مناسبی برای برندتان انتخاب کرده باشید به موفقیت تبلیغات تان نیز کمک می کند. به همین دلیل انتخاب اسم برند می‌تواند یک فرآیند سخت و پیچیده به نظر برسد؛ چرا که اسم برند باید دارای خصوصیات زیر باشد.

اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار

نام برند جذاب و گیرا باشد

نام برند مناسب شخصیت برند شما باشد

نام برند به خاطر سپردنش برای مردم راحت باشد

هنگام نمایش در تبلیغات آفلاین و آنلاین چشم‌گیر و جذاب به نظر برسد

دامنه‌ اینترنتی و اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی اشغال‌ شده نداشته باشند

ثبت تبلیغات پربازدید کسب و کار

انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار

‌‌از انتخاب نام‌ هایی که املای فارسی یا انگلیسی‌شان سخت است پرهیز کنید

اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار : هیچکس نمی‌خواهد مشتریان بالقوه برای یافتن کسب‌وکارش در اینترنت دچار مشکل شوند. اگر می‌خواهید این مشکل برایتان به وجود نیاید، نام استارتاپ یا کسب‌وکار خود را طوری انتخاب کنید که یافتن آن در دنیای مجازی به واسطه‌ی یک املای سخت یا اشتباه عمدی، مشکل نباشد. تا حد امکان انتخاب خود را ساده انجام دهید.

نامی که کسب‌ و کار شما را محدود کند انتخاب نکنید

انتخاب نامی که تنها به یک بخش خاص در یک حوزه اشاره کند ممکن است چندان معقول نباشد. شاید کسب‌وکار شما در آینده رشد کند و به حوزه‌های دیگری هم وارد شوید. در آن صورت هزینه‌های مادی و معنوی تغییر برند و نام برای شما بیش از آنچه تصور می‌کنید خواهد بود. برای مثال تصور کنید که «جف بزوس» (Jeff Bezos) به جای «آمازون» عنوانی مثل OnlineBooks را انتخاب می‌کرد. پس انتخاب نام‌های محدودکننده‌ی کسب‌وکار را کنار بگذارید.

از جستجوی اینترنتی در روند اسم مناسب برای برند بهره بگیرید

اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار : زمانی که تصور کردید نامی مناسب انتخاب کرده‌اید، در اینترنت آن را جستجو کنید. این احتمال وجود دارد که برخی اوقات نامی که شما برای برندتان انتخاب کرده‌اید نام شرکت، کسب‌وکار یا استارتاپی دیگر باشد. همچنین ممکن است نام انتخابی شما در زبان یا زبان‌هایی خاص معنی خوبی نداشته باشد که اگر هدف ورود به بازار جهانی باشد بهتر است گزینه‌ای دیگر را به جای نام پیشنهادی‌تان انتخاب کنید. اسم مناسب برای کسب و کار

دامین دات‌ کام خود را با این نام ثبت کنید

یکی از مهمترین پیشنهادات در خصوص انتخاب نام این است که به محض انتخاب عنوان مورد نظرتان، دامنه com. آن را ثبت کنید. این پسوند به مراتب از گزینه‌هایی مثل .biz ،.org ،net و … مناسب‌تر و توسط افراد عادی شناخته‌شده‌تر است. با این برنامه، مشتریان به راحتی و بدون شک می‌تواند دامین com. را یافته و به آن دسترسی داشته باشند. متاسفانه مشکلی که در این میان وجود دارد این است که بسیاری از عناوین مناسب روی پسوند com. پیش از این ثبت شده‌اند و صاحبان آنها اغلب رغبتی به فروش دامنه‌ها ندارند یا قیمت‌هایی بالا برای دامنه‌هایی که صاحب آنها هستند پیشنهاد می‌دهند.

اما شاید بد نباشد که خرید یک دامنه com. را مثل یک سرمایه‌گذاری مناسب برای استارتاپ خود تصور کنید.

بهتر است نام برند کسب و کار یک معنی مرتبط با حوزه‌ کاری شما داشته باشد

اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار : یکی از مولفه‌های ایده‌آل برای انتخاب نام استارتاپ این است که معنی عنوان انتخابی به نحوی مرتبط با کسب‌وکار شما باشد. اگر نامی خاص انتخاب کرده‌اید، فکر کنید که آیا معنی مثبت و مرتبطی از نام انتخابی‌تان توسط سایرین برداشت می‌شود یا خیر. در عین حال توجه داشته باشید که نام‌های بی‌معنی‌ای همچون Google ،Yahoo و … توانسته‌اند خود را با این نام‌های بی‌معنی یا نامرتبط جا بیاندازند. اما همزمان برای استارتاپی مانند Dropbox نامی خوش‌آهنگ و البته با معنی مرتبط با کار سرویس انتخاب شده است. اسم مناسب برای کسب و کار

به دنبال اسامی ثبت شده نباشید

بد نیست اگر در سایت‌های ثبت داخلی و خارجی مثل سایت سازمان ثبت ایران و سایت USPTO.gov به دنبال نام یا نام‌های مورد نظر برای برند خود بگردید و پیش از انتخاب نهایی در مورد اینکه آیا این نام قبلا توسط شخص یا شرکتی ثبت شده تحقیق کنید. در صورتی که نامی قبلا ثبت شده باشد، استفاده از آن بخاطر مشکلاتی که در آینده برای شما پیش می‌آید منطقی نخواهد بود.

انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار

نام پیشنهادی را از جنبه‌های مختلف ارزیابی کنید

اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار : قطعا شما به دنبال نامی حوصله‌ سر بر برای شرکت خود نیستید. در عین حال احتمال اینکه نامی مشابه نام دیگران نیز انتخاب کنید نیز در برنامه‌تان نیست. انتخاب یک عنوان مناسب و معقول اهمیت زیادی دارد. به هر شکل شما نمی‌خواهید کارمندان‌تان از اینکه نام شرکتی که در آن کار می‌کنند را به زبان آورند، در عذاب باشند. سعی کنید نامی خوش‌آهنگ با معنی‌ای مثبت انتخاب کنید.

در انتخاب نام مناسب برند از دیگران بازخورد بگیرید

سعی کنید حداقل ۵ تا ۱۰ عنوان پیشنهادی را برای برند انتخاب کنید و سپس از دوستان، اعضای خانواده و همکاران خود در مورد آنها نظر بخواهید. بد نیست اگر بخشی از مشتریان هدف را هم در نظرسنجی‌ها دخیل کنید. سعی کنید نام‌های انتخابی جنبه‌های منفی را پوشش نداده باشند. برای مثال عنوانی مانند Nova برای نام یک ماشین اشتباه است؛ چرا که Nova در زبان اسپانیولی به معنی حرکت نکردن است!

اسم مناسب برای کسب و کار دارای عنوانی خوش‌آهنگ و قدرتمند باشد

اصول انتخاب نام مناسب برای برند و کسب و کار : گاهی اوقات نام برند روی کاغذ از هر جنبه گزینه‌ای مناسب به نظر می‌رسد اما وقتی که به زبان می‌آید چندان خوش‌آهنگ و تاثیرگذار نیست. یا ممکن است تلفظ آن به گونه‌ای باشد که افراد متوجه آن نشوند و لازم باشند برای متوجه شدن افراد آن را چند بار تکرار کرد.

از سایت هایی که در انتخاب نام برند به شما کمک می‌کنند استفاده کنید

با توجه به اهمیت موضوع، می‌توانید از سایت‌های زیر برای انتخاب نام مناسب برای شرکت‌ تان استفاده کنید. برخی از آنها به شما در مشاهده‌ وضعیت نام انتخابی در شبکه‌های اجتماعی هم کمک می‌کنند.

 • Visual The saurus
 • Shopify Business Name Generator
 • Name Mesh
 • Naminum
 • NameCheck
 • NameCheckr

مطمئن باشید نام برند به مذاق خودتان خوش می‌آید

شما به عنوان صاحب یا یکی از صاحبان کسب و کار، باید برای مدت قابل توجهی با نامی که برای شرکت انتخاب می‌کنید زندگی کنید. پس باید از اینکه از نام انتخاب شده راضی باشید مطمئن شوید. در عین حال اطمینان حاصل کنید که عنوان انتخابی به قدر کافی در میان مشتریان نهایی‌تان هم جا می‌افتد. پس باید از ابتدا نام مناسبی را مد نظر قرار داده و برگزینید.

اسم مناسب برای کسب و کار ، اسم برای استارتاپ ، اسم های استارتاپی ، اسامی کسب و کار ، اسامی برند ، سایت انتخاب نام برند ، اسم برند ایرانی ، انتخاب نام برند مواد غذایی ، نمونه اسم برند خارجی ، انتخاب اسم برند هنری ، اسامی خاص برند ، پیشنهاد نام تجاری ، لیست اسامی خاص برای برند ، بهترین اسم برای کسب و کار ، اسم برای کسب و کار اینترنتی ، نام های تجاری زیبا ، انتخاب اسم برای کارهای هنری ، نام ساختمان ، نام تجاری ، تعیین نام شرکت ، اسامی خلاقانه

ثبت نظر

 1. Avatar
  سرگیر پله

  سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید