نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت

چگونه ماشین خود را اجاره دهیم

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت : ماشین ها معمولا پر هزینه هستند و صاحبان خودرو باید سالیانه هزینه زیادی را صرف ماشین های خود کنند. اما می توانید از منظری متفاوت یعنی اجاره دهنده خودرو به اتومبیل خود بنگرید. علاوه بر ایجاد هزینه شما می توانید با اجاره خودرو خود از آن کسب درآمد هم داشته باشید. هر بار که به ماشین خود احتیاج ندارید می توانید آن را به غریبه ها یا شرکت ها کرایه دهید. اجاره ماشین می تواند منبع درآمد اضافی یا حتی شغل تمام وقت شما باشد. به عنوان یک صاحب خودرو می توانید یاد بگیرید که چگونه با اجاره خودرو در فواصل زمانی کوتاه یا بلند ، درآمدی مطمئن و بالا داشته باشید. در این مطلب نکاتی در مورد اجاره ماشین مطرح می شود که هر کرایه دهنده خودرویی باید بداند، پس بیایید ببینیم چگونه ماشین خود را اجاره دهیم و مشکلات اجاره خودرو و درآمد آن را بررسی کنیم :

درج آگهی اجاره خودرو

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت

۰۱ – بررسی جوانب مثبت و منفی در مورد نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت : جواب به این سوال که آیا اجاره خودرو شخصی امری مفید است یا خیر زیاد آسان نیست اما تهیه یک لیست مزایا و معایب می تواند به شما کمک کند. و اما مزایا و معایب اجاره ماشین که شما باید قبل از اجاره خودرو شخصی در شهرتان بدانید.

مزایای اجاره خودرو

 • در شغل اجاره خودرو ، ماشین استفاده نشده یا کارکرده شما به جای شما برایتان درآمدزایی می کند.
 • شغل اجاره خودرو بسیار منعطف است؛ شما تعیین می کنید که خودروی خود را به چه کسی کرایه دهید و از چه زمانی یا تا چه مدت.
 • در بعضی موارد ممکن است اجاره ماشین شما باعث کسر مالیات شود، در این مورد اطلاعات کسب کنبد.
 • اگر زمان قابل قبولی در شغل اجاره خودرو بگذارید می تواند به شغل اول شما تبدیل شده و برایتان درآمد ثابتی داشته باشد.

مشکلات اجاره خودرو

و اما مشکلات احتمالی شغل اجاره خودرو را برایتان لیست می کنیم :

 • حتی اگر خودتان کار نمی کنید اما باید آمار درخواست های اجاره خودرو ، انتقال کلید ، تحویل و غیره را مدیریت کنید و تقویم خود را به روز نگه دارید. به عبارت دیگر شما باید انعطاف پذیر باشید و برنامه ریزی کارها را انجام دهید.
 • ممکن است بعد از اجاره ماشین ، خودروی شما آسیب ببیند یا اخطارهای غیر منتظره دریافت کنید.
 • ممکن است ماشین شما زودتر فرسوده شود.

شما می توانید لیست مزایا و مشکلات خود را درباره شغل اجاره خودرو بنویسید و امیدوار باشید که مزایای اجاره ماشین از معایب آن پیشی بگیرد.

۰۲ – فرآیند ثبت آگهی و تایید درخواست اجاره خودرو شخصی

سایت هایی هستند که صاحبان خودرو که علاقمند هستند تا برای اجاره ماشین خود اقدام کنند می توانند با اکانت Gmail یا هر ایمیل دیگری در آنها ثبت نام کنند. در سایت های درج آگهی اجاره خودرو مانند دسته بندی اجاره خودرو در سایت تبلیغاتی ژنوس ، از شما خواسته می شود تا اطلاعاتی درباره خود و ماشین تان وارد کنید. فراموش نکنید که پس از درج آگهی اجاره خودرو حتما دیده می شوید، پس سعی کنید معیارهای مثبت اتومبیل خود را حتما در آگهی اجاره خودرو قید کنید.

وقتی آگهی اجاره خودرو شما تایید شد در سایت به نمایش در می آید. صرف نظر از این که چه سایتی را برای درج آگهی اجاره خودرو انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که همه چیز را در مورد کرایه ماشین شفاف نوشته باشید.

شما با استفاده از سایت تبلیغاتی ژنوس می توانید اتومبیل شخصی ، کامیون سبک ، ون ، اتومبیل های ویژه و ماشین های کلاسیک خود را برای کرایه دادن ، با درج آگهی در معرض دید عموم قرار دهید.

نکات مهم در مورد نحوه اجاره دادن خودرو

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت : اگر به شغل کرایه اتومبیل علاقه دارید در ابتدا باید برای اجاره دادن ماشین یا ماشین هایتان درج آگهی کرده و برای پاسخ دادن به تماس های مشتریان ، مدیریت کلیدها ، پیگیری درآمد خود ، تمیز کردن ماشین و غیره وقت بگذارید.

۰۳ – نکات و نحوه درج آگهی اجاره خودرو در سایت ها

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت : برای اجاره دادن خودرو و ماشین از چند طرف از ماشین خود عکس بگیرید. ( ماشین خود را قبل از عکس گرفتن بشویید. )

متن مختصری راجع به کرایه خودرویتان نوشته و موارد خاص را حتما ذکر کنید. ( به عنوان مثال : روش ویژه ای برای باز کردن درب این ماشین وجود دارد. )

برای اجاره خودرو یتان قیمت رقابتی تعیین کنید. ( سایر آگهی های کرایه خودروی موجود در منطقه یا شهرتان را بررسی کرده و ببینید دیگران با چه قیمتی اتومبیل های هم سطح خودروی شما را اجاره می دهند. )

تلاش کنید در هر ساعتی از شبانه روز پاسخگوی تماس های مشتریان باشید.

همیشه ماشین خود را قبل از اجاره به نفر بعد تمیز کنید و موارد شخصی را در خودرو نگه ندارید.

مسافت مجاز برای رانندگی را محدود کنید. ( برخی از اجاره دهندگان خودرو می گویند اگر محدودیتی در مورد اینکه مشتری چند کیلومتر برای رانندگی با خودرو مجاز می باشد تعیین نشود، رانندگان تمایل دارند بیشتر رانندگی کنند. )

یک جعبه قفل مغناطیسی را در زیر اتومبیل خود قرار دهید تا کلید در آنجا نگه داشته شود. به این ترتیب مجبور نیستید که مشتریان خود را ملاقات کنید؛ به خصوص اگر وقت برای آن ندارید.

۰۴ – آیا اجاره ماشین به شخص دیگری ایمن است؟

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت : پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که چقدر نکات ایمنی را رعایت کرده و هوشیار باشید، در زیر چند نمونه از نکات ایمنی اجاره خودرو شخصی را با هم مرور می کنیم :

پس از اجاره خودرو و تحویل گرفتن خودرو از مشتری حتما اطراف ماشین را چک کنید تا مطمئن شوید که صدمه ای به اتومبیل وارد نشده باشد.

همیشه آمار مسافتی که خودروی شما در کرایه ها طی کرده را داشته باشید؛ تعداد دفعات اجاره ماشین تان را هم بدانبد.

به این فکر کنید که چطور می توانید از ایجاد عوارض و جریمه توسط مشتری جلوگیری کنید.

همچنین بهتر است خودرویی را که از آن استفاده نمی کنید اجاره دهید تا در مواقع اضطراری خودتان بدون ماشین نمانید.

پس از کرایه اتومبیل در صورت بروز تصادفات ، مشتریان شما موظف هستند تا به شما گزارش دهند. همیشه از تصادفات عکس بگیرید و اگر مشتری اجاره ماشین شما مستندات کافی فراهم نکرد شما باید این کار را انجام دهید.

حتما قبل از اجاره خودرو باید از بیمه آن اطمینان حاصل کنید.

ختما در قرارداد اجاره اتومبیل قید کنید که مشتری حق اجاره خودرو شما را به شخص دیگری ندارد؛ شما هرگز نمی دانید که شخص سوم چگونه فردی بوده و از ماشین شما قصد چه استفاده ای را دارد.

۰۵ – نحوه افزایش دادن درآمد اجاره دادن خودرو

نحوه اجاره دادن خودرو و ماشین به شخص یا شرکت : میزان درآمد واقعی که می توانید با اجاره ماشین خود بدست آورید بستگی به چند عامل دارد : از جمله نوع ماشین ، مدل ماشین و میزان زمان و مسافت اجاره خودرو و … . اگر این کار را بصورت تمام وقت انجام دهید و یا چندین اتومبیل را به طور همزمان کرایه دهید، طبیعاتا سود و درآمد شما از اجاره خودرو بیشتر خواهد شد.

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا شغل اجاره خودرو برای شما گزینه ای مناسب است یا خیر، با افرادی که مدت مدیدی است کار اجاره خودرو را انجام می دهند، صحبت کنید. شما می توانید تعدا زیادی از مشاغل اجاره خودرو را در سایت تبلیغاتی ژنوس ببینید و با آنها تماس بگیرید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم تا راه های بیشتری برای کسب درآمد با ماشین خود کشف کنید و نوآور باشید.

اجاره دادن خودرو ، نحوه اجاره دادن خودرو ، اجاره دادن ماشین ، اجاره دادن ماشین به شرکت ، چگونه ماشین خود را اجاره دهیم ، مشکلات اجاره خودرو ، درآمد اجاره خودرو ، درآمد اجاره ماشین

منبع : Appjobs

ثبت نظر

 1. Avatar
  علی زاده

  ممنون از سایت خوبتون واقعا اتفاقا ما قصد ورود به شغل اجاره خودرو را داریم و خیلی به دردمون خورد.