راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران

راهنمای مراحل ، نکات مهم و قوانین خرید زمین در شمال و ایران

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : خرید زمین می تواند به مراتب رمانتیک تر از خرید آجر و ملات باشد. شما احساس می کنید در حال بدست آوردن سهم بسیار شخصی خود و هرچند کوچک از سیاره زمین هستید. و اگرچه تله هایی در این مسیر وجود دارد ، خرید زمین به طور کلی ساده تر از خرید ملک است. همچنین به طور بالقوه می تواند به همان اندازه سودآور باشد. اگر شما اولین باری هست که قصد خرید زمین را دارید ، روند خرید قطعه مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد. ما این ۱۰ نکته برتر را در مورد آنچه باید هنگام جستجوی زمین به آن توجه کنید، در این مقاله قرار داده ایم.

ثبت آگهی فروش زمین تضمینی

راهنمای خرید زمین ، ملاحظات خرید زمین ، مراحل خرید زمین در شمال ، نکات مهم در خرید زمین در شمال ، مشکلات خرید زمین در شمال ، نکات مهم در خرید زمین کشاورزی ، قوانین خرید و فروش زمین کشاورزی ، قوانین خرید و فروش زمین کشاورزی ، نکات حقوقی خرید زمین های کشاورزی
راهنمای خرید زمین

۰۱ – درباره دلیل خرید زمین شفاف باشید

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : شاید شما خرید زمین را به عنوان سرمایه گذاری بهتری نسبت به سهام و یا دارایی های دیگر ببینید. شاید شما می خواهید مکانی برای ساخت خانه خود داشته باشید ، یا شاید شما می خواهید نگه دارنده زمین باشید. مطمئناً شما نیاز به یک برنامه ریزی طولانی مدت برای این طرح دارید زیرا این امر تعیین می کند که چه زمینی و از کجا می توانید خریداری کنید.


۰۲ – خود را با انواع مختلف زمین موجود در بازار آشنا کنید

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : زمین در شمال که هرگز توسعه نیافته است از نظر شخصیت با زمین در تهران که قبلاً ساخته شده است متفاوت است. آنها بازارهای متمایز و از بعضی جهات تابع شرایط مختلف برنامه ریزی هستند.


۰۳ – وقت خود را صرف تحقیق در بازار کنید

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : مایکل فیدز ، رئیس آژانس املاک زمین های کشاورزی Strutt & Parker می گوید: در حال حاضر تغییرات زیادی در قیمت زمین حاصل می شود که بسته به مکان زمین یا ارزش آن متفاوت است. شما باید اطلاعات خود را نسبت به بازار فروش زمین ارتقا داده تا انتخاب عقلانی تری درباره خرید زمین دلخواه خود داشته باشید.


۰۴ – خرید زمین در اطراف خودتان

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : معمولاً در هر زمان زمین های بسیاری برای فروش وجود دارند، هر چند که همه این زمین ها به طور عمومی تبلیغ نمی شوند. برای شروع جستجوی زمین برای خرید ، به سایت املاک ژنوس مراجعه کنید؛ همچنین مشاوران خرید زمین مخصوصی در سراسر کشور وجود دارند که می توانید از آنها کمک بگیرید.

اگر آماده حرکت سریع باشید حراج زمین گزینه دیگری است. اما شما باید نسبت به سایر منابع بالقوه زمین نیز آگاه باشید. مثلا صاحبان برخی خانه ها خوشحال هستند که یک تکه زمین را در لبه دارایی خود به فروش برسانند.


۰۵ – خرید زمین در مناطقی که پتانسیل رشد دارند

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : مکان خرید زمین همه چیز است ؛ سعی کنید در مکان هایی توسعه یافته زمین بخرید که سود بیشتری کنید مثلا در مکان هایی که شاهراه های رفت و آمد یا حمل و نقل هستند. کریستوفر مایلز از آژانس املاک Savills می گوید: “به خاطر داشته باشید قیمت زمین تماما تحت تاثیر موقعیت آن است؛ اگر شما شخصاً با حوزه جستجوی خود برای خرید زمین آشنا نیستید ، برای آشنایی بیشتر با آن وقت صرف کنید تا ببینید آیا خرید زمین در فلان ناحیه واقعاً معیارهای شما را برآورده می کند.”


۰۶ – مشخص کنید که آیا برای ساخت بنا در زمین به مجوز نیاز دارید

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : برخی از زمین ها از قبل یا مجوز ساخت بنا به فروش میرسند؛ اگرچه این می تواند فقط یک مجوز ساده باشد پس قبل از خرید زمین حتما با مقامات ارائه مجوز تمام جزئیات را شفاف سازی کنید.

نسبت به مفاد محدودکننده یا محدودیت های قانونی دیگر در این مورد اطلاعات کسب کنید. خلاصه اینکه ، این مسائل به قدری با تصمیم شما برای خرید زمین مرتبط است که گرفتن مشاوره از یک وکیل املاک با تخصص در این زمینه خاص بسیار مهم است.


۰۷ – حتماً زمین را به درستی بررسی کنید

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : یک زمین خالی ممکن است به نظر برسد که نیازمند اجازه نامه نقشه برداری نمی باشد. اما ممکن است مشکلاتی سر راه خرید زمین برای شما وجود داشته باشد مانند حد مرز زمین یا عبور خطوط انتقال نیرو. بنابراین با درخواست یک مشاوره حرفه ای همیشه جانب امنیت را رعایت کنید.


۰۸ – قبل از خرید زمین بررسی کنید زمین شما از کجا شروع و کجا به پایان می رسد

حتما بررسی کنید حد و مرز زمینی که می خواهید بخرید کجاست؛ علاوه بر این بعضی مواقع دسترسی به زمین سخت تر از آن چیزی است که در ظاهر به نظر می رسد.


۰۹ – همیشه با خرید زمین به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت رفتار کنید

شما به احتمال زیاد نمی توانید در شرایط کنونی سود سریعی در یک زمینه خاص کسب کنید ، بنابراین منطقی است که برای خرید زمین سراغ یک بازی طولانی مدت بروید و سعی کنید زمان بهینه و کافی برای توسعه زمین یا فروش آن را بگذارید.


۱۰ – یافتن سایت املاک مناسب برای کمک در فرایند جستجوی زمین

راهنمای خرید زمین در شمال و دیگر نقاط ایران : یک سایت املاک خوب تمام گزینه های خرید زمین که با شرایط و نیازهای شما متناسب باشد را داراست. تمام زمین هایی توسط مشاورین املاک یا صاحبان زمین برای فروش در سایت املاک ژنوس هستند، دارای کلیه راه های ارتباطی بوده و بنابراین شما می توانید در کمترین زمان با صاحب یا مشاور املاک آن زمین صحبت کرده و هر سوالی که نیاز دارید در مورد روند خرید زمین و قیمت آن بپرسید.

در سایت املاک ژنوس می توانید یک مشاور املاک حرفه ای یافته و از او درباره فایل های فروش زمین موجود در تهران ، شمال و ایران سوال کنید. خرید زمین احتمالاً در ابتدا کمی برایتان نا آشنا خواهد بود و ممکن است شما را از منطقه راحتی خود خارج کند. اما نکاتی که ذکر شد را به خاطر سپرده و اعتماد به نفس داشته باشید.


منبع : On The Market


راهنمای خرید زمین ، ملاحظات خرید زمین ، مراحل خرید زمین در شمال ، نکات مهم در خرید زمین در شمال ، مشکلات خرید زمین در شمال ، نکات مهم در خرید زمین کشاورزی ، قوانین خرید و فروش زمین کشاورزی ، قوانین خرید و فروش زمین کشاورزی ، نکات حقوقی خرید زمین های کشاورزی

ثبت نظر