مهمترین نشانه و علائم و تشخیص سرطان ریه در جوانان

مهمترین نشانه سرطان ریه – مهمترین علائم سرطان ریه – تشخیص سرطان ریه

علائم سرطان ریه در ازمایش خون

سایت تبلیغاتی ژنوس : مهمترین نشانه و علائم و تشخیص سرطان ریه در جوانان : زمانی که سلول های درون بافت ریه با سرعتی غیر قابل کنترل و غیر عادی، تکثیر می شوند، باعث سرطان ریه شده و فرد را با مشکلات خاصی مواجه می کنند. با تکثیر غیر عادی سلول ها، تومور به وجود می‌آید؛ در این صورت فرد دچار مشکل تنفسی شده و نیاز به درمان پیدا می‌کند. در حال حاضر، با توجه به سبک زندگی شهری و افزایش آلاینده ها، سرطان ریه جزو سرطان هایی است که آمار ابتلای بالایی دارد. سرطان ریه به عنوان یکی از کشنده ترین نوع سرطان ها در جهان سالانه شمار زیادی از زنان و مردان را به کام مرگ می کشد. سرطان ریه بعد از سرطان پستان دومین عامل مرگ و میر زنان در جهان است . علائم سرطان ریه در ابتدا ممکن است شبیه به عفونت تنفسی به نظر برسد یا ممکن است بدون علائم باشد؛ به همین دلیل تشخیص آن در مرحله اولیه بسیار سخت است.

مهمترین نشانه و علائم و تشخیص سرطان ریه در جوانان

معرفی سرطان ریه و مهمترین نشانه سرطان ریه

سرطان ریه نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است. گفتنی است که اگر این بیماری درمان نشود، رشد سلولی می تواند در یک فرایند به نام متاستاز به بیرون از ریه گسترش پیدا کند و به بافت های اطراف یا سایر اعضای بدن برسد. انواع اصلی سرطان ریه سرطان های ریه سلول کوچک (SCLC)، که سرطان سلولی جو شکل نیز نامیده می شود، و سرطان ریه سلول غیر کوچک (NSCLC) هستند. شایع ترین علائم عبارتند از سرفه (همراه با خلط خونی)، کاهش وزن و تنگی نفس.

علت ابتلا به سرطان ریه

دلیل ۹۰ درصد از سرطان های ریه قرار گرفتن در معرض دود دخانیات برای یک مدت طولانی است . درصد ابتلا به سرطان ریه در افرادی که سیگار نمی کشند ۱۵٪ است. آلاینده های موجود در هوای محیط زیست و محل کار:موادی چون آزبست (پنبه نسوز)، گاز رادون (گازی بی رنگ و بی بو که از تجزیه طبیعی اورانیم در آب، خاک و مصالح ساختمانی قدیمی تولید می شود)، اورانیوم و نیکل عامل مستعد کننده و پیشتاز در ابتلاء به سرطان ریه هستند.

عوامل ژنتیکی

وجود سابقه سرطان ریه بین اعضای نزدیک خانواده احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می دهد.

عوامل ایمنولوژیک ( ایمنی )

نارسایی مکانیسم ایمنی طبیعی بدن عاملی مستعد کننده در ایجاد سرطان ریه شناخته شده است.

علائم و نشانه های سرطان ریه

متاسفانه، نشانه های سرطان ریه سال های متعددی طول می کشد تا خود را بروز دهد.

نشانه ها و علائم سرطان ریه

سرفه افرادی که سیگار نمی کشند بیش از دو هفته طول می کشد.

تغییر رنگ خلط سینه

مشاهده خون در خلط سینه

دوره های مکرر حالت ذات الریه یا برونشیت

سرفه افرادی که سیگار می کشند زیاد می شود و از شدت بیشتری برخوردار است.

افزایش میزان خلط سینه

خس خس کردن سینه

خستگی مفرط

از دست دادن اشتها

سر درد، درد استخوان و درد مفاصل

شکستگی های استخوان که مربوط به جراحت های تصادفی نباشد

اثرات وابسته به اعصاب، عدم تعادل در راه رفتن و یا از دست دادن حافظه به سورت دوره ای

ورم گردن یا صورت

از دست دادن وزن بی دلیل

سایر علائم و نشانه ها ممکن است در اثر کسترش این سرطان به سایر بخش های بدن باشد که شامل سر درد، ضعف، درد، شکستگی استخوان، خونریزی و یا لخته شدن خون باشد.

درمان سرطان ریه ، مهمترین نشانه سرطان ریه ، مهمترین علائم سرطان ریه ، سرطان ریه بدخیم ، سرطان ریه خوش خیم ، سرطان ریه در جوانان ، علائم سرطان ریه در کودکان ، علائم سرطان ريه در زنان ، شیمی درمانی سرطان ریه ، مراحل آخر سرطان ریه ، علائم مرگ در سرطان ریه ، علائم سرطان ریه در ازمایش خون ، تشخیص سرطان ریه با آزمایش خون ، عکس سرطان ریه

ثبت نظر