آشنایی با قیمت و ساختار فرش تمام ابریشم دستباف و ماشینی اصل

فرش تمام ابریشم دستباف و ماشینی را می توان یکی از با ارزش ترین نمایش های هنر اصیل ایرانی دانست که دارای شهرت جهانی می باشد. هنگامی که حرف از قالی های ابریشمی اصل می شود نخستین مسئله ای که شاید ناخودآگاه به ذهن ما خطور کند قیمت بالا و لاکچری بودن آن می باشد که سبب شده استقبال از این نوع فرش نه فقط به علت کیفیت و ظرافت ویژه اش، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری آینده دار بالا برود. فرش ابریشم دستبافت ازجمله صنایع دستی نفیس و جلوه های هنری فاخر است که محبوبیت و جذابیت زیادی برای علاقه مندان دارد. اغلب فرش دستباف ابریشمی به عنوان فرشی گران قیمت شناخته می شود؛ اما این نوع فرش، با وجود قیمت بالایی که دارد، از کیفیت و مرغوبیت بالایی نیز برخوردار است. فرش ابریشم برای سرمایه گذاری نیز گزینه خوبی محسوب می شود که در انتهای مقاله به آن پرداخته ایم.

جهت تماس و ارائه قیمت اینجا را لمس کنید

انواع فرش ابریشم

فرش ابریشم در نوع های تمام ابریشم ، گل ابریشم و کف ابریشم می باشد. بافت فرش های ابریشمی از الیاف کاملا طبیعی و گیاهی است که به هیچ عنوان مواد حساسیت زا در آن بکار نرفته است. از خصوصیات بارز این فرش ها نسبت به سایر فرش ها این است که بسیار نرم و لطیف بوده و ضد حساسیت می باشند.

جنس نخ فرش‌ های ماشینی و دستباف ابریشم

فرش ابریشم دستباف و ماشینی دارای نخ کاملا طبیعی است که از لطافت بسیار زیادی برخوردار است و جلوه و براقی منحصربفردی دارد. شیرازه و ریشه‌ی این فرش، کار دست است و از ابریشم کاملا طبیعی استفاده شده است. الیاف ابریشم از ریسیدن پیله‌های ابریشم به عمل می‌آید؛ این الیاف با توجه به خاصیت نرمی و ظرافت بسیار بالایی که دارند در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته‌اند. یکی از صنایعی که از این الیاف به صورت ویژه و تخصصی استفاده می‌کند، صنیع دستی و فرش دستباف است. استفاده از الیاف ابریشم در کیفیت و قیمت فرش دستباف ایرانی تاثیر بسیار ویژه‌ای دارد.

ماندگاری بالای فرش ابریشم دستباف و ماشینی

مرغوبیت این نوع فرش باعث شده تا ماندگاری بالاتری برای شما داشته باشد و تا مدت ها مثل روز اول جذابیت و کیفیت خود را حفظ کند. جالب است بدانید که فرش های دستبافت ایجاد کننده آرامش روحی در محیطی هستند که در آن قرار دارند. طراحی و بافت این قالی ها، آسایش و حس خوبی برای افراد ایجاد می کند. از طرفی دیگر، تقارن رنگ ها و عدم انطباق دو طرف فرش روی یکدیگر، از خصوصیات بی نظیر این نوع فرش است. فرش های دستبافت با استفاده از الیاف مختلفی بافته و تولید می شوند که در ادامه این مقاله راجب نوع ابریشمی آن توضیح خواهیم داد.

ویژگی های فرش‌ های ماشینی و دستباف ابریشم

اگر به دنبال دانستن این موضوع هستید که فرش ابریشم چیست و چه ویژگی هایی دارد، تا به اینجا در مورد این نوع فرش کامل توضیح دادیم. درادامه قصد داریم تا نگاهی بر ویژگی ها و خصوصیات فرش های ابریشمی دستبافت بیاندازیم.

براق و درخشنده
زیبا و چشم نواز
رنگ و طرح های جذاب و فوق العاده
طیف رنگی خیره کننده
بافت ظریف، نرم و لطیف
سبک و قطر نازک
مقاوم و ماندگار
ضد حساسیت
کیفیت بالا و مرغوب
تعداد رج بالا(رجشماری بالای ۶۵)
استفاده از الیاف و رنگ طبیعی
عایق و جذب کننده گرما

ابعاد و سایز فرش ابریشمی

فرش‌ های ماشینی و دستباف ابریشمی در تمامی ابعاد ۴*۳، ۳٫۵*۲٫۵، ۳*۲، ۲٫۲۵*۱٫۵، ۱٫۵*۱ و … قابل سفارش و بافت است و می‌توانید با توجه به فضای خود آن را در سایز سفارشی نیز به صورت جفت سفارش دهید.

فرش دستباف ابریشمی برای سرمایه گذاری

فرش ابریشم دستباف اعلا به عنوان یک اثر هنری ارزشی ذاتی دارد و به همین دلیل است که نه تنها هیچگاه ارزش خود را از دست نمی‌دهد بلکه در طول زمان بر ارزش آن افزوده می‌شود. در نتیجه شما به عنوان یک هنردوست با در نظر گرفتن نکاتی که در بالا به آن اشاره شد با خاطری آسوده می‌توانید روی فرش دستباف ابریشمی سرمایه گذاری کنید.

آشنایی با قیمت و ساختار فرش تمام ابریشم دستباف و ماشینی اصل قم تبریز کاشان اصفهان ، فرش ابریشم برای سرمایه گذاری ، فرش ابریشم دیجی کالا ، قیمت فرش دستباف ابریشم یک متری ، قیمت فرش تمام ابریشم ۱۲ متری ، قیمت فرش تمام ابریشم سه متری ، قیمت فرش تمام ابریشم قم ذرع و نیم

ثبت نظر