۱۰ نکته مهم برای موفقیت در مصاحبه شغلی و استخدامی

نیازمندیهای ژنوس : مصاحبه استخدامی ، یک مساله ی بسیار مهم در زندگی هر کس می باشد. برای کسب موفقیت در استخدام بسیار ضروری است که قبل از حضور در مصاحبه یکسری اطلاعات کافی در مورد اینکه بهتر است چه کارهایی را انجام دهید را بدانید و بدست آورید . شما باید به خوبی آماده باشید و بدانید که در مصاحبه استخدامی قبول خواهید شد. معمولا نام مصاحبه تنش و فشار را در انسان ها ایجاد می کند. اما شما برای کاهش دادن به این فشار باید برخی کارها و نکات ضروری را انجام دهید. ما در اینجا بسیاری از چیزهایی که باید قبل از حضور در مصاحبه به دقت آنها را در نظر بگیرید را برایتان گفته ایم. بسیاری از شرکت ها ممکن است فرصت دوباره برای شرکت در مصاحبه شغلی را به شما ندهند و به همین دلیل باید مطمئن باشید که از هر جنبه آماده ی مصاحبه هستید.

در مصاحبه شغلی چه بگوییم ، اصول موفقیت در مصاحبه شغلی ، رازهای موفقیت در مصاحبه شغلی ، سوالات مصاحبه شغلی ، در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟ ، در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم ، مصاحبه شغلی موفق


۱ – بهبود بخشیدن به دانش فنی قبل از مصاحبه شغلی و استخدامی

مطمئنا در هر مصاحبه ای یک جلسه فنی وجود دارد و معمولا ، این سخت ترین بخش هر مصاحبه می باشد و باید آن را کاملا جدی گرفت! اطمینان حاصل کنید که تمام جنبه های فنی مربوط به رشته تان را کاملا می دانید و در انجام آنها مهارت دارید.


۲ – بهبود مهارت های نرم افزاری

شما باید به خوبی با مهارت های نرم افزاری آشنا باشید و همچنین می توانید قبل از مصاحبه به آموزش و یادگیری مهارت های لازم بپردازید. این در طول دوره مصاحبه و کسب موفقیت بسیار ضروری است.


۳ – توسعه دادن به رزومه ی کاری

رزومه شما باید به بهترین شکل تنظیم شود .این باید شامل تمام مهارت های برجسته شما بوده و کسی که این رزومه را می خواند از تفاوت در مهارت های شما مطلع شود .تمامی تجربیات قبلی اتان باید در آن گنجانده شود.همچنین رزومه باید بسیار منظم باشد و فرمت درستی داشته باشد که این کار از طریق دانلود چند رزومه در اینترنت امکان پذیر است. با دقت در این نکات بهترین رزومه می تواند درست شود و در نهایت فرستاده شود.


۴ – گفتگوی قبلی با کارکنان

کارمندان سابق و فعلی بهترین افرادی هستند که می توانند شما را با چگونگی کارهای این شرکت آشنا ساخته و می توانند ایده ها و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهند تا شما را با جزئیات قبولی در مصاحبه آشنا کنند.


۵ –  آشنا با جزئیات محل کار در در مصاحبه شغلی و استخدامی

باید از تمامی جزئیات محل کار به دقت خبر داشته باشید و باید گفت وب سایت این شرکت می تواند یک منبع بزرگی برای دریافت اطلاعات مورد نیاز شما باشد. ماموریت ها، چشم انداز ها، قوانین ، ابتکارات و … از مقوله های مهمی هستند که هرگز نباید آنها را فراموش کنید.


۶ – به روز با آخرین اتفاقات

در مصاحبه ای که بیشتر زمان آن در امور جاری متمرکز می شود شما باید در مورد اطلاعات روز و امور جاری اطلاعات کافی داشته باشید . اگر شما دارای چنین دانشی هستید، پس مطمئن باشید که این کمک زیادی در کسب موفقیت در حین مصاحبه به شما خواهد کرد.


۷ – روبرو شدن با کارمندان

هنگامی که برای انجام مصاحبه وارد شرکت می شوید تعداد زیادی از کارمندان را خواهید دید و بهتر است در روبرو شدن با آنها حس خوبی داشته باشید و این از نوع نگاهی که در چشمان شما وجود دارد نشأت می گیرد .شما باید در هنگام سوال کردن از کارمندان و دریافت جواب در نوع نگاه خود بسیار متمرکز باشید. این نکته بسیار مهم است که معمولا کسی به آن اهمیت نمی دهد.


۸ – اعتماد به نفس

این یک نکته بسیار ضروری است که برای انجام یک مصاحبه موفق باید در نظر گرفته شود. شما باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید . اعتماد به نفس خوب و بالا به شما شجاعت داده و برای رویارویی با هر نوعی از موانع که در طول دوره مصاحبه اتفاق خواهد افتاد کمک می کند. اگر شما کمبود اعتماد به نفس داشته باشید این باعث می شود در طول مصاحبه دائما به صورت مشکوکی به سوالات پاسخ دهید.


۹ – مثبت صحبت کردن در مصاحبه شغلی و استخدامی

مثبت باشید! این جنبه اصلی در یک مصاحبه است. صحبت در راه مثبت به طوری که باعث انتقال یک حس مثبت به همکارانتان شود بسیار تاثیر گذار است. اگر شما به صورت منفی صحبت کنید، قطعا تاثیر خوبی در ذهن همکارانتان ایجاد نخواهید کرد.


۱۰ – تمرکز بر ظاهر فیزیکی

اطمینان حاصل کنید که لباس های مناسب و معقول و با رنگ روشن به تن کرده اید. کفش شما باید بسیار تمیز باشد. شما باید به خودتان در این روز به مانند اصطلاحا یک داماد نگاه کنید و به لباس و تمیزی خود بسیار دقت کنید.


در مصاحبه شغلی چه بگوییم ، اصول موفقیت در مصاحبه شغلی ، رازهای موفقیت در مصاحبه شغلی ، سوالات مصاحبه شغلی ، در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟ ، در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم ، مصاحبه شغلی موفق

ثبت نظر